НА "САН СИРО": Ювентус нанесе първа загуба на Милан за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Федерико Киеза избухна с два гола за шампионите

Ювентус нанесе първа загуба на Милан за сезона, след като спечели с 3:1 дербито между двата отбора от 16-ия кръг на Серия "А". Федерико Киеза заби два гола за шампионите на "Сан Сиро", един добави резервата Маккени. От "росонерите" се разписа Калабрия.

Въпреки че загуби, Милан остава начело в класирането с точка пред градския съперник Интер и със седем пред четвъртия Юве, който обаче има мач по-малко.

Първата по-опасна ситуация в мача беше пред вратата на Юве. Кастийехо бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Шчeсни.  В 15-ата минута гостите  бяха близо до отбелязването на гол след разбъркване в наказателното поле и изстрел отблизо на Федерико Киеза, който обаче се спря в страничния стълб.

Три по-късно шампионите все пак стигнаха до попадение. Федерико Киеза се озова сам срещу Донарума след подаване на Пауло Дибала  и този път не сбърка - 0:1.

Милан отговори с опасен удар на Леао отблизо, който обаче бе спасен от Шчесни. До него се стигна след грешка в отбраната на гостите. 10-ина минути по-късно и Чалханоглу имаше две добри възможности, но те бяха спасени от полския страж.

В 41-ата минута Милан успя да изравни. Разписа се Калабрия с удар под напречната греда.

Още в началото на втората част "росонерите" можеха да стигнат до пълен обрат, след като Диого Далот стреля стреля, топката тупна коварно пред Шчесни, но той се справи и изби в ъглов удар.

Вместо това Киеза отбеляза втори гол за Ювентус в 62-ата минута. Асистенцията отново бе дело на Дибала.

Десет по-късно Кристиано Роналдо подаде към Маккени, който стреля от въздуха, но бе спрян от Донарума. Всичко приключи в 76-ата минута, когато  Деян Кулушевски проби по десния фланг и поднесе топката на Маккени, за когото остана само да се разпише - 1:3.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 1:3
0:1 Киеза (18)
1:1 Калабрия (41)
1:2 Киеза (62)
1:3 Маккени (76)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МИЛАН: Донарума, Дало, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Калабрия, Кесие, Кастийехо, Чалханоглу, Хауге, Леао

ЮВЕНТУС: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Фработа, Киеза, Бетанкур, Рабио, Рамзи, Дибала, Роналдо
Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати