ПОЗНАТО: Сити отстрани Юнайтед и се класира за финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ спечелиха с 2:0 насред „Олд Трафорд“, въпреки половин дузината си играчи с коронавирус

Манчестър Сити ще защитава трофея си от Купата на лигата и ще играе за четвърти пореден път на финала, след като спечели градското дерби с Юнайтед насред „Олд Трафорд“ с 2:0, въпреки шестимата заразени с коронавирус футболисти в състава си.

„Гражданите“ отстраниха своя съперник за втора последователна година в полуфиналите на турнира, а „червените дяволи“ за четвърти пореден път останаха на крачка от спор за трофей под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

От сметките на Хосеп Гуардиола отпаднаха цели 8 футболисти. Шестима заразени с коронавирус – Скот Карсън, Коул Палмър, Ерик Гарсия, Едерсон, Томи Дойл и Феран Торес, както и двама контузени - Лапорт и Аке, но след карантина се завърнаха Габриел Жезус и Кайл Уокър.

Двамата останаха на пейката, докато от състава на домакините липсваха само травмираният Фил Джоунс и наказаният Единсон Кавани, но въпреки това те остъпиха у дома.

Градското дерби започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на гостите сър Колин Бел.

Кралят на Кипакс, чието име носи трибуната, на която е агитката на „небесносините“, записа почти 500 мача за Сити и напусна този свят на 74 години ден преди полуфинала, който стартира ударно на „Олд Трафорд“ и до почивката бяха отменени 3 попадения.

Още във втората минута, след удар на Маркъс Рашфорд се стигна до карамбол и автогол на гостите, но нападателят бе в засада, а в ответната атака поради същата причина не бе зачетен гол, дело на Илкай Гюндоган.

В 9-ата минута вратарят на „гражданите“ Зак Стефен показа страхотен рефлекс и отрази опасен удар на Бруно Фернандеш.

Отговорът на Сити отново дойде само 4 минути по-късно.

В 13-ата Кевин де Бройне разтресе страничната греда зад Дийн Хендерсън след пас на Рахим Стърлинг и мощен изстрел от границата на наказателното поле.

В 24-ата и Фил Фоудън отбеляза трети гол, отменен заради засада, а секунди след това капитанът на домакините Хари Магуайър бе над всички в пеналта след корнер, но прати топката покрай целта.

В 36-ата минута Стърлинг падна за дузпа, но твърде леко и такава не последва, така че почивката дойде при нулево реми.

Скоро след паузата обаче гостите откриха резултата след статично положение.

В 50-ата минута Джон Стоунс засече отблизо центриране от свободен удар, което не бе изчистено от защитата на „червените дяволи“ и те изостанаха с 0:1, а защитникът вкара първия си гол от 4 години за Сити на английската сцена.

В 53-ата минута Жоао Кансело можеше да удвои аванса на „гражданите“, ала топката профуча над вратата.

В 57-ата минута Стърлинг отправи много точен удар с глава, но Хендерсън спаси с вещина, а в 62-ата стори същото и след мощен шут на Рияд Марез, насочен към сглобката от 20-ина метра.

Последва ключова намеса на Джон Стоунс в защита и две грешни решения на Бруно Фернандеш, както и офанзивна смяна на Солскяер, който пусна в игра нападателя Мейсън Грийнууд за сметка на халфа Скот Мактоминей.

Това обаче не даде резултат, тъй като Сити продължи да е по-опасният отбор през второто полувреме и в заключителната част на двубоя логично стигна до втори гол.

Той бе изключително красив и падна в 83-ата минута, когато след корнер и изчистване на домакините Фернандиньо засече от воле топката и реализира истински шедьовър, за да удвои резултата с първото си попадение за гостите от 2018-а година насам.

До края гостите удържаха аванса си и се класираха за финала на „Уембли“, където на 25 април ще срещнат Тотнъм на Жозе Моуриньо.

Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 0:2
0:1 Джон Стоунс (50)
0:2 Фернандиньо (83)