ОБЗОР: Бруклин удари Филаделфия, ЛА Лейкърс падна от Сан Антонио в НБА (ВИДЕО)

Домакините бяха без Дюрант и Ървинг, коронавирус покоси гостите, вижте всички резултати и класиране

Бруклин Нетс записа победа със 122:109 над Филаделфия 76ърс в дербито на Атлантическата дивизия на Националната баскетболна асоциация.

"Мрежите" нямаха особени затруднения, макар че бяха без двамата си основни играчи Кевин Дюрант и Кайри Ървинг. Дюрант пропусна срещата, тъй като е под карантина заради контакт със заразен, докато Ървинг не игра по лични причини.

В тяхно отсъствие Джо Харис бе най-полезен за домакините с 28 точки от пейката, а с 22 точки и 10 асистенции завърши Карис ЛаВърт.

За Филаделфия 24 точки вкара Шейк Милтън. "Дабъл-дабъл" от 20 точки и 12 борби постигна Джоел Ембийд, докато новобранецът Тайрис Макси се отчете с 16.

За Сиксърс това бе едва втора загуба през сезона, но по-големият проблем за тима се оказа наличието на положителна проба за коронавирус у гарда Сет Къри. Къри пропусна мача заради травма в глезена, но бе на пейката на тима.

По време на двубоя обаче са излезли резултатите от последните изследвания, които са показали, че той е носител на вируса COVID-19.

Къри моментално бе изолиран от останалата част от отбора, но сега предстоят нови тестове, които да покажат дали няма и други заразени играчи.