БЕЗМИЛОСТНО! Барса дойде, видя и разгроми Гранада с 4:0 (ВИДЕО)

Меси и Гризман "разкъсаха" съперника с по два гола

Барселона разгроми с 4:0 като гост Гранада в мач от 18-ия кръг на Ла Лига.

С по две попадения за каталунците се отчетоха Антоан Гризман и капитанът Лионел Меси.

Това бе трета поредна победа за възпитаниците на Роналд Куман в Примера дивисион, с което те излизат на трето място с 34 точки, изпреварвайки Виляреал, който е с две по-малко.

Андалусийци от своя страна остават седми с 24 пункта.

Във втората минута Де Йонг изгуби топката в центъра на игрището, след като отклони с шпагат към Карлос Нева, който мигновено пое и стреля опасно, но Тер-Стеген успя да спаси с лявата ръка.

В 11-ата минута Буткетс пусна пас в наказателното поле към Меси, но след рикошет в крака на Солдадо, коженото кълбо се озова у непокрития Гризман, който отблизо простреля Силва за 0:1.

5 минути след това Де Йонг подаде на Дембеле вдясно в наказателното поле и французинът шутира към десния ъгъл, но в аут.

В 23-ата минута Солдадо бе изведен зад гърба на отбраната и оправи удар по диагонала, но извън очертанията.

Лионел Меси покачи на 0:2 в 35-ата минута, след като Гризман го намери сам фронтално срещу вратата в наказателното поле и аржентинецът препарира Силва с левия крак в горния десен ъгъл.

В 41-ата минута капитанът направи резултата класически с хитро изпълнение на пряк свободен удар по трева, изпълнявайки по земя, под стената, за да матира Силва за 0:3 в долния десен ъгъл.

В 50-ата минута Ерера отправи точен, но слаб удар от около 15 метра, който отиде право в ръцете на Тер Стеген.

Антоан Гризман сложи окончателна точка на спора в 63-ата минута. Бускетс центрира към Дембеле на десния фланг, където крилото копна топката към свободния си сънародник в пеналтерията и световният шампион моментално заби четвърти пирон в ковчега на домакините.

В 78-ата минута Дуарте фаулира Брайтуайт, който се бе измъкнал сам срещу Силва и получи директен червен картон. Пянич стреля от последвалия пряк свободен, но право в стената.

Гранада - Барселона 0:4
0:1 Гризман 14
0:2 Меси 36
0:3 Меси 43
0:4 Гризман 64

Гранада: Руи Силва, Санчес, Фулкие, Дуарте, Нева, Монторо, Пуертас, Етеби, Ерера, Солдадо и Мачис

Барселона: Тер Стеген, Алба, Араухо, Мингеса, Дест, Бускетс, Де Йонг, Меси, Гризман, Дембеле и Педри