Нов капитан поведе Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Скот Мактоминей вкара единствения гол срещу Уотфорд и прати „червените дяволи“ напред за ФА Къп

Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на турнира за ФА Къп с минимална домакинска победа над Уотфорд с 1:0.

Наставникът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер даде почивка на титулярите в мача срещу играещите в Чемпиъншип „стършели“ и направи цели 9 промени от състава, загубил с 0:2 градското дерби със Сити.

Местата си запазиха единствено вратарят Дийн Хендерсън и Скот Мактоминей.

Халфът изведе отбора за първи път с капитанската лента и се отблагодари по най-добрия начин за доверието, реализирайки единственото попадение на „Олд Трафорд“.

Той се разписа с глава още в петата минута, докато малко преди почивката защитникът Ерик Баи получи травма и бе заменен принудително от Хари Магуайър.

Домакините играха по-силно през първото полувреме и още в началото откриха резултата. След корнер Мактоминей насочи с глава топката първо в земята, след което тя се отби в гредата преди да влезе в мрежата – 1:0.

В 16-ата минута Алекс Туанзебе трябваше да избива от голлинията, за да запази аванса на Юнайтед, след като вратарят Дийн Хендерсън бе преодолян.

Впоследствие Баи пропусна да удвои, а в 32-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. каквато не последва. Юнайтед пък сътвори една страхотна атака малко преди почивката, но Хуан Мата пропусна да я завърши подобаващо, а малко по-късно Баи се контузи.

След почивката играта на Юнайтед не вървеше и това накара Солскяер да посегне към смените като в 69-ата минута на терена се появи Маркъс Рашфорд. Точно той обаче пропусна най-добрата ситуация след паузата, стреляйки слабо след хубав индивидуален пробив.

До края попадения не паднаха и в крайна сметка Юнайтед записа пестелива победа, така че ще играе в 1/16-финалите на ФА Къп за сметка на Уотфорд.

Манчестър Юнайтед - Уотфорд 1:0

1:0 Мактоминей (5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Хендерсън, Уилямс, Туанзебе, Баи, Телес, Мактоминей, Ван де Беек, Мата, Лингард, Джеймс, Грийнууд;

УОТФОРД: Бечман, Наваро, Сиералта, Трост-Еконг, Масина, Сар, Чалоба, Хюс, Зинкернагел, Жоао Педро, Грей;
Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе