В ИТАЛИЯ: Милан отказа Торино за минути и остава на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите“ решиха всичко до почивката, Ибрахимович изгледа успеха от пейката

Лидерът Милан се върна на победния път в италианската Серия „А“ след загубата от шампиона Ювентус в сряда.

„Росонерите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Торино от 17-ия кръг и си гарантираха, че ще останат на върха след него, тъй като дръпнаха с 4 точки пред градския съперник Интер, който в неделя гостува на Рома.

В събота пък момчетата на Стефано Пиоли решиха всичко за минути.

В 25-ата Рафаел Леао откри, а 11 по-късно Франк Кесие удвои от дузпа.

Успехът не бе единствената добра новина за наставника им, защото след почти двумесечно отсъствие заради контузии в състава се завърна голмайсторът Златан Ибрахимович.

Шведът влезе в заключителните игрови минути на „Джузепе Меаца“, след като остана резерва заедно със звездата Хакан Чалханоглу, който отказва да преподпише и се появи на терена след час игра.

Малко преди това пък травма получи Сандро Тонали, който бе изнесен на носилка, а отсъдената за гостите дузпа бе отменена след намеса на ВАР.

Иначе домакините започнаха силно срещата и още във втората минута Саму Кастийехо бе близо до попадение.

В седмата Салваторе Сиригу спаси далечен удар на Тонали, а в 17-ата и Тео Ернандес пробва от разстояние, но неточно.

В 25-ата Милан все пак поведе след отлична атака, минала през Тео Ернандес и Брахим Диас преди да бъде завършена от Рафаел Леао.

Голът бе пети за 21-годишния португалец през този сезон в Калчото, а вторият в срещата не закъсня.

В 36-ата минута Франк Кесие го вкара от дузпа, отсъдена след падане на Диас в наказателно поле и разглеждане на ситуацията с ВАР.

В 43-ата минута гостите нямаха късмет, тъй като Рикардо Родригес нацели напречната греда, но пък точно преди почивката вратарят им Сиригу ги спаси след удар на Кесие.

Малко след паузата съдията отсъди дузпа и за Торино, но впоследствие промени решението си, тъй като Симоне Верди контузи Тонали при опита си за удар.

До края повече попадения не паднаха, така че Милан се завърна на победния път и отговори по най-добрия начин на загубата в сряда, която бе дебютна за отбора в Серия „А“ през кампанията.

„Росонерите“ вече имат 41 точки, докато Торино остава в зоната на изпадащите с едва 12 в своя актив.

МИЛАН - ТОРИНО 2:0
1:0 Рафаел Леао (25)
2:0 Франк Кесие (35, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Кесие, Тонали, Кастийехо, Брахим Диас, Йенс Хауге, Леао;

ТОРИНО: Сиригу, Армандо Ицо, Лянко, Бремер, Синго, Лукич, Ринкон, Гояк, Родригес, Верди, Белоти;