БИАТЛОН: Милена с най-добро класиране за България, Владо скочи с 11 места

Тодорова финишира 24-а в Оберхоф

Милена Тодорова се представи силно и във втория си старт в Оберхоф (Германия), където се провежда 5-ият кръг от световната купа по биатлон.

В преследването на 10 км момичето от Троян потегли от 30-а позиция, на която завърши в спринта.

След общо 2 грешки при 4-те стрелби Милена дръпна напред и финишира 24-а.

Това е най-доброто българско класиране през този сезон в световната купа.

Предишното отново бе на Тодорова - 29-о място.

На първа стрелба тя сбърка стартовия патрон и излезе 31-а. На втората 22-годишната българка бе безгрешна и тръгна по следващата обиколка 29-а.

При третата стрелба Милена не успя да свали третата мишена и излезе 33-а.

При последното преминаване през рубежа Тодорова отново бе 5 от 5 и потегли към финала 28-а. До него с добро ски бягане Милена задмина 4 биатлонистки и завърши 24-а.

Това донесе на българската нови 17 т. за световната купа, в чието временно класиране тя дръпна с 6 места и  е 50-а с 48 т.

Мария Здравкова, която за първи път участва в преследване, направи 4 грешки за 3 стрелби, след което бе затворена с обиколка и не завърши.

Преследването бе спечелено от победителката в спринта Тирил Екхоф от Норвегия.

В мъжкото преследване на 12,5 км Владимир Илиев направи скок от 11 места в класирането.

33-годишният троянец потегли 38-и и в 4-те стрелби направи общо 3 пропуска. Със силно темпо в ски бягането Владо успя да финишира 27-и. Това е най-предното му място за сезона.

В класирането за преминаването на дистанцията Илиев е 23-и на 55,7 сек от най-бързия - Йоханес Тингнес Бьо (Нор).

Неговият сънародник Стурла Лагрейд спечели преследването.

С 14-те спечелени точки днес Владо се изкачи с 9 позиции в генералното класиране за световната купа и с 29 т. също като приятелката си Милена е 50-и.