Челси размаза с лекота слабака Моркамб за ФА Къп (ВИДЕО)

Лондончани стигнаха до категоричен успех с 4:0

С лекота отборът на Челси се наложи с 4:0 над Моркамб в мач от третия кръг на ФА Къп и продължава напред в най-старата футболна надпревара. През първата част Мейсън Маунт и Тимо Вернер се разписаха за "сините", а в началото на втората част Калъм Хъдсън-Одой направи аванса още по-удобен. В 86-ата минута Кай Хавертц оформи крайното 4:0.

Първата добра възможност за домакините дойде още във втората минута. Тимо Вернер получи страхотен прехвърлящ пас и опита удар с глава, но топката прелетя встрани от вратата.

В 12-ата минута Моркамб пропиля страхотна възможност да открие резултата. След грешка в "синята" защита Джордан Слю успя да отправи нещо средно между центриране и удар към вратата, но Кепа реагира добре и улови топката.

Шест минути по-късно класата на Челси си каза думата и рожденикът Мейсън Маунт откри резултата. Англичанинът шутира от около 25 метра и по прекрасен начин заби топката зад вратаря Халстед.

След половин час игра Калъм Хъдсън-Одой изпрати убийствен пас от границата на наказателното поле, но противниковата защита изби в последния възможен момент и предотврати опита му.

В края на първата част Тимо Вернер "се отпуши" и отбеляза деветото си попадение със синята фланелка. Германецът засече топката след подаване на Кай Хавертц в наказателното поле и със страхотен удар с глава удвои аванса на "сините" и отвърна подобаващо на критиките.

Втората част дойде с ново попадение за Челси. Хаким Зиеш отправи прецизно подаване към Калъм Хъдсън-Одой, който овладя топката и с лекота я прати във вратата на "скаридите", оформяйки класиката на "Стамфорд Бридж".

В 70-ата минута Халстед извърши брилянтно двойно спасяване, за да опази вратата си от четвърто попадение. Стражът първо отказа Мейсън Маунт, а в последствие отрази и добавката на Кристиан Пулишич.

В последните минути на мача обаче Халстед бе безпомощен и Кай Хавертц също записа името си сред голмайсторите в срещата. Германецът получи топката от Сесар Аспиликуета и с прекрасен удар с глава реализира четвъртото попадение за Челси.

Така Челси продължава участието си в ФА Къп, а Франк Лампард внесе малко спокойствие в "сините" редици.

Челси - Моркамб 4:0
1:0 Мейсън Маунт 18
2:0 Тимо Вернер 45
3:0 Калъм Хъдсън-Одой 50
4:0 Кай Хавертц 86

Челси: 1. Кепа Арисабалага, 28. Сесар Аспиликуета (к), 15. Курт Зума, 2. Антонио Рюдигер, 33. Емерсон Палмиери, 19. Мейсън Маунт, 23. Били Гилмор, 29. Кай Хавертц, 22. Хаким Зиеш, 11. Тимо Вернер, 20. Калъм Хъдсън-Одой

Моркамб: 12. Халстед, 21. Кууни, 4. Найт-Пърсивъл, 6. Дейвис, 3. Хендри, 10. Уайлдъг (к), 24. Сонго, 7. Слю, 20. Филипс, 11. Мендес Гомес, 9. Стоктън