ОБЗОР: Наполи се измъкна в Удине в последния момент, Лацио без проблем срещу Парма (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от днес в Серия А

Един от фаворитите за топ 4 в Серия А Наполи успя да победи с 2:1 Удинезе при гостуването си от 17-ия кръг.

Момчетата на Рино Гатузо имаха тежка задача на "Дачия Арена" и трябваше да работят здраво за трите точки.

Срещата започна добре за неаполитанци, които още в 15-та минута стигнаха до гол. Капитанът Лоренцо Инсине бе точен от дузпа, спечелена от Ървин Лозано.

В 27-та минута обаче Удине изравни. Рахмани върна нескопосано топката към Мерет, а от лошия пас се възползва Лазаня, който заобиколи стража и прати топката в опразнената врата.

През втората част Наполи се опитваше всячески да отбележи, но положенията пред Мусо не бяха достатъчно удобни. Така се стигна до последната 90-та минута, когато Фабиан Руиз центрира от пряк-свободен удар, а Бакайоко засече с глава за 2:1!

Така Наполи е пети с 31 точки, докато Удинезе остана 13-ти с 16 пункта.

По същото време Лацио победи с лекота Парма с 2:0.

Лациалите не успяха да пробият отбраната на пармалатите през първата част, но в 55-та минута Луис Алберто намери Ладзари, който заби топката във вратата на домакините.

В 67-та Кайседо сложи точка на спора с втори гол след перфектен пас на Милинкович-Савич.

С трите си точки Лацио се изкачи на осмото място, а Парма е на предпоследното 19-то.