Фиорентина взе ценни три точки срещу Каляри (ВИДЕО)

Сардинци пропуснаха дузпа на "Артемио Франки"

Фиорентина победи с минималното 1:0 Каляри при домакинството си от 17-ия кръг на Серия А.

Началото на първото полувреме на срещата премина при много ниско темпо, но след 20-та минута се стигна до няколко интересни ситуации.

Първо в 26-та минута Пиеро Джакомели посочи бялата точка в полза на Фиорентина след нарушение на Кристиан Олива от Каляри. След преглеждане на ситуацията с ВАР обаче съдията промени решението си.

В 37-та минута съдията отново отсъди дузпа, но този път за Каляри. Тя вече бе изпълнена от Жоао Педро, но халфът на сардинци бе спрян от Драговски.

След почивката Фиорентина заигра много по-добре и логично в 72-та минута стигна до победния гол. Хосе Кайехон беше на отлична позиция да стреля, но реши да подаде към Влахович, който реализира без проблем.

Така Виола събра 18 точки на 12-та позиция, докато Каляри остава 16-ти с 14 пункта.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1