Наполи е на 1/4-финал за Купата след победа срещу Емполи (ВИДЕО)

Тимът от Серия Б на два пъти изравняваше, но силите му не стигнаха за чудо

Наполи се класира за четвъртфиналите от турнира за Купата на Италия. Тимът постигна трудна домакинска победа с 3:2 срещу Емполи. Головете за селекцията на Дженаро Гатузо вкараха Ди Лоренцо, Лозано и Петаня. От гостите точен на два пъти бе Байрами.

За място на полуфиналите носителят на трофея ще спори с победителя от двойката Рома - Специя.

Двубоят стартира силно за домакините. След пас на Ървин Лозано в 18-ата минута Джовани Ди Лоренцо откри за Наполи.

Недим Байрами обаче изравни за тима от Серия Б в 33-ата минута. Самият Ървин Лозано обаче даде нов аванс за Наполи пети минути по-късно.

През второто полувреме гостите не са отказаха да търсят чудото. Отново швейцарецът Байрами изравни резултата. Това стана в 68-ата минута.

13 минути преди края обаче Андреа Петаня успя да вкара победния гол за Наполи.