Бразилски финал за Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Палмейрас и Сантос ще спорят за трофея

Финалът за Копа Либертадорес ще бъде изцяло бразилски. Най-престижният клубен турнир в Южна Америка ще бъде решен между Палмейрас и Сантос, които елиминираха съответно аржентинските грандове Ривър Плейт и Бока Хуниорс.

Големият мач е на 30 януари, а арената на сблъсъка ще бъде митичният стадион "Маракана" в Рио де Жанейро.

В първия полуфинал Палмейрас отстрани Ривър Плейт в драматичен реванш, като почти успя да пропилее аванса си от три чисти гола от първия кръг, но в крайна сметка след няколко намеси на ВАР в ущърб на аржентинците, продължи напред с общ резултат 3:2.

Подобна драма между Сантос и Бока Хуниорс нямаше въпреки равенството 0:0 от първия мач в Буенос Айрес.

Сантос бе господар на терена в Сао Пауло и стигна до убедителен успех с 3:0. Диего Питука даде тон за успеха, след като откри резултата в 16-ата минута. Гостите се опитаха да се противопоставят, но без успех.

Всичко в този мач се реши в началото на втората част, когато в рамките на две минути между 49-ата и 51-ата Сантос наклони везните в своя полза. Първо Джеферсон Сотелдо удвои след индивидуален пробив отляво, завършил с удар в горния ъгъл на близката греда.

120 секунди след това Лукас Брага отбеляза трети гол за Сантос и на практика сложи край на всякаква интрига. От своя страна футболистът на Бока Хуниорс Франк Фабра, който беше изгонен с червен картон, след като умишлено стъпка фаулиран от него съперников играч.

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола