ОБЗОР: Хюстън спечели първия си мач без Джеймс Хардън в НБА

Индиана с първа победа в Портланд 2007 година, Нуркич получи фрактура, вижте всички резултати

Крисчън Ууд отбеляза 27 точки и спечели 15 борби за победата на Хюстън със 109:105 срещу домакина Сан Антонио в първия мач на отбора в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА) без мегазвездата си Джеймс Хардън.

Стърлинг Браун, който зае мястото на Хардън в стартовата петица, завърши мача с 23 точки, 7 борби и 3 асистенции за 36 минути на полето.

Келдън Джонсън пък записа личен рекорд в кариерата си с 29 точки за Сан Антонио, докато Лони Уокър добави 16.

Това бе първи мач за Хюстън след сделката по преминаването на Хардън в Бруклин Нетс, която включваше размяна на баскетболисти и избори в драфта между четири отбора.

Виктор Оладипо, Данте Екзъм и Родионс Куручс все още не са с отбора и не взеха участие в този мач. Хюстън бе и без контузените Джон Уол и Ерик Гордън.

Никола Йокич вкара 18 от 23-те си точки през второто полувреме и Денвър надигра гостуващия Голдън Стейт със 114:104.

25-годишният сръбски център записа също така 14 борби и 10 асистеции за 46-ия "трипъл-дабъл" в кариерата си и остана начело в НБА по този показател и по брой асистенции през сезона.

Уил Бартън и Джамал Мъри отбелязаха по 17 точки за домакините, докато Стеф Къри завърши с 35 за Голдън Стейт при 14/23 в стрелбата.

Той наниза пет тройки и вече има 2545 в кариерата си, което е с 15 по-малко от постижението на Реджи Милър за второто място в историята. Рей Алън е лидер с 2973.

Баскетболистите на Индиана Пейсърс прецениха, че ако забавят Деймиън Лилард и Си Джей МакКалъм, ще имат добри шансове срещу Портланд Трейл Блейзърс.

И тактиката проработи. Домантас Сабонис вкара 23 точки и спечели 15 борби за Индиана, а отборът успя да удържи динамичното дуо на Портланд за победата със 111:87 тази нощ.

Малкъм Брогдън добави 25 пункта и седем асистенции за гостите, които прекъснаха серия от 11 поредни поражения в Портланд. Индиана дръпна с 25 точки през втората четвърт и запази двуцифрения си аванс през останалата част от мача. МакКалъм и Лилард вкараха по 22 за Блейзърс.

“Говорихме за това като отбор преди мача - трябваше да държим топката далеч от ръцете на Лилард и МакКалъм, доколкото можем и да се опитаме да ги накараме да се борят за всяка една точка”, заяви Дъг МакДермот от Индиана.

Портланд претърпя и още един удар, след като в третата част центърът Юсуф Нуркич напусна терена, държейки дясната си китка, а по-късно Блейзърс обявиха, че е получил фрактура.

“Загубихме много добър играч”, заяви Брогдън след мача, а Лилард допълни, че Нурич е “разочарован и малко тъжен”.Босненецът се контузи при падане след опит да спре забивка на съперник 8:29 минути преди сирената.

"Жалко за него и за отбора, защото той вече отсъства дълго заради лечение на друга контузия. Стартът на сезона бе труден за Юсуф и новата травма е нов голям удар за него", каза треньорът на Портанд - Тери Стотс.

Нуркич завърши срещата с 5 точки и 8 борби за 21 минути на полето.

Той пропусна по-голямата част от редовния сезон миналата година заради травми в големия и малкия пищял на левия крак.