ОБЗОР: Айлъндърс спечели дербито на Ню Йорк с Рейнджърс в НХЛ

Конър МакДейвид с хеттрик за успех над Ванкувър, Сан Хосе надви Аризона

Съставът на Айлъндърс спечели дербито на Ню Йорк срещу Рейнджърс с 4:0 в първия от осемте мача между двата отбора през тазгодишния редовен сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Островитяните" поведоха с 3:0 след първата третина. Андерс Лий се разписа два пъти, а Брок Нелсон и Матю Барзал също реализираха. Семьон Варламов парира 24 изстрела за 28-ия си "шътаут" в лигата.

Игор Шестьоркин, който беше предпочетен пред родения в Русе Александър Георгиев на вратата на Рейнджърс, спаси 29 удара, а номер 1 от драфта на новаците Алекси Лафрениер дебютира, но отправи само един точен удар за 15:27 минути игрово време.

Конър Макдейвид се отличи с хеттрик при успеха на Едмънтън с 5:2 над гостуващия Ванкувър във втория ден след началото на сезона в Националната хокейна лига.

Капитанът Макдейвид добави и асистенция, а голмайсторът на миналия сезон Леон Драйзайтл се отличи с четири асистенции. Вратарят Мико Коскинен направи 38 спасявания.

Нейт Шмид и Тайлър Мот вкараха за Кенъкс, а Тачър Демко отрази 41 шайби.

Патрик Лаине вкара втория си гол в 1:18 минута на продължението и донесе успеха на Уинипег над Калгари с 4:3.

Лоугън Кутюр реализира решителната дузпа и донесе победата на Сан Хосе над домакина Аризона с 4:3.

Томаш Хертл се отличи с два гола и асистенция, а Ивандър Кейн допринесе с попадение и две асистенции. Мартин Джоунс спаси 34 удара.

Домакините наваксаха пасив от 1:3 в последните три минути и половина, като Фил Кесъл изравни 3.2 секунди преди края на редовното време.