Петерханзел спечели 14-а титла от Рали Дакар

При мотоциклетистите победата е за аржентинеца Кевин Бенавидес

Стефан Петерханзел спечели за рекорден 14-и път Рали Дакар, 30 години след първия си успех в най-екстремната автомобилна надпревара.

Французинът, който носи прозвището „Г-н Дакар“, вече има осем титли при автомобилите, както и шест триумфа при моторите.

55-годишният пилот на Мини, в екип с навигатора Едуар Буланже, финишира пред катареца Насер Ал-Атия (Тойота), а подиумът в Саудитска Арабия бе завършен от испанеца Карлос Сайнц отново с Мини.

Петерханзел оглави класирането след втория от общо 12 етапа и не загуби преднината си до края на състезанието. Той спечели с общо време от 44:27.11 часа, с 14:51 минути пред втория Ал-Атия и с 1:01.57 час пред миналогодишния победител Сайнц.

Испанецът все пак спечели краткия последен етап между Янби и Джеда, изпревалвайки Ал-Атия с 2:13 минути. Петерханзел изостана с още 40 секунди, преди да се качи на най-високото стъпало на подиума.

При мотоциклетистите победата бе за аржентинеца Кевин Бенавидес.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите