Ани Вангелова се класира за финал на двойки

27-годишната българка има три титли в кариерата си от турнирите на ITF

Българката Ани Вангелова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на ITF на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Вангелова и представителката на домакините Айла Аксу победиха поставените под номер 4 италианки Федерика Арчидяконо и Аурора Дзантедески с 6:4, 3:6, 10-4 за 83 минути.

Те пропиляха ранен аванс от 3:0 и допуснаха обрат до 3:4, но с нова серия от три поредни гейма взеха първия сет. Арчидяконо и Дзантедески, обаче, изравниха след пробиви в началото и в края на втората част.

В шампионския тайбрек българката и туркинята поведоха с 5:0 точки и до края не допуснаха да бъдат застигнати.

Така в спора за трофея утре Вангелова и Аксу ще се изправят срещу Пиа Ловрич (Словения) и Адриен Над (Унгария).

27-годишната българка има три титли в кариерата си на двойки в турнирите на ITF, последната от които в Ираклион (Гърция) в тандем с рускинята Анна Яковлева през ноември 2018 година.