ОБЗОР: Дортмунд се издъни срещу Майнц и вече е далеч от върха (РЕПОРТАЖИ)

Вижте как завършиха всички срещи в Бундеслигата днес

Пет срещи се изиграха този следобед, част от програмата на 16-ия кръг на Бундеслигата.

В най-интересния от тях Борусия (Дортмунд) се спаси от издънка срещу Майнц 05 и завърши 1:1 при домакинството си на предпоследния в класирането.

Още във втората минута гол на Холанд беше анулиран след намеса на ВАР, тъй като беше отсъдена засада.

След почивката гостите се възползваха от първия си по-сериозен шанс и откриха. В 57-та минута защитата на Борусия даде на Озтунали прекалено много пространство, той отправи перфектен удар в долния десен ъгъл и откри!

Атаките на Борусия продължиха, но така и не се стигаше до по-сериозен шанс. В 73-та минута обаче Муниер изравни. Той получи топката след разбъркване и от границата на наказателното поле отправи перфектен удар по земя за 1:1.

Дортмунд вдигна победоносно ръце още веднъж само три минути по-късно. Те получиха дузпа след фаул на Хак в наказателното поле. Зад топката застана капитанът на жълто-черните Марко Ройс, но ударът му мина покрай лявата греда.

Така Борусия се изкачи до четвъртото място, но с 29 точки - на четири от лидера Байерн, който е и с мач по-малко.