Брайтън сложи край на кошмарната си серия и победи Лийдс на "Елън Роуд" (ВИДЕО)

"Чайките" стигнаха до успех с 1:0

Брайтън прекъсна серия от девет поредни срещи без победа в Премиър лийг, след като надигра с 1:0 Лийдс на негостоприемния "Елънд Роуд".

Неал Маупи (17) реализира единственото попадение, а тимът на Марсело Биелса, който се нрави по принцип с нападателния си футбол, днес показа твърде малко в атака и закономерно допусна трето поредно поражение във всички турнири.Домакините изиграха необичайно слабо първо полувреме по отношение на офанзивните си действия и се задоволиха единствено с предимство във владеенето на топката. Брайтън взе аванс в 17-ата минута след много добра отборна атака, която завърши с добро центриране на Макалистър към непокрития Мопе, който засече на далечната греда. Седем минути след това Брайтън можеше да удвои, но след рикошет в Айлинг след центриране на Мопе топката срещна гредата.

През второто полувреме тимът на Марсело Биелса опита да наложи натиск, но Брайтън се защитаваше много добре. Харисън и Робъртс не намериха вратата от добри ситуации, а вторият стреля право в ръцете на Санчес в друг епизод. Лийдс обаче създаде необичайно малко и допусна втора поредна загуба.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.