КАКЪВ РАЗГРОМ! Наполи "разкъса" клетата Фиорентина с 6:0 (ВИДЕО)

Партенопеите постигнаха впечатляваща домакинска победа

Отборът на Наполи разби Фиорентина с впечатляващото 6:0 в мач от 18-ия кръг на италианската Серия А. Въпреки резултата, играта на "виолетовите" съвсем не бе за подценяване, но неаполитанците бяха убийствени на контраатака.

Головата фиеста стартира още в седмата минута с попадение на Лоренцо Инсиние. Трийсет минути по-късно Диего Деме удвои аванса на неаполитанците, а в 38-ата минута Ирвинг Лосано направи резултата класически.

В самия край на първата част Пьотр Желински стъжни още повече положението на "виолетовите", разписвайки се за 4:0.

Напук на огромното изоставане, Фиорентина имаше своите шансове през втората част, но не съумя да намали разликата. Дори напротив, тя стана още по-голяма.

В 72-ата минута Лоренцо Инсиние бе точен от дузпа за 5:0, а малко преди последния съдийски сигнал Матео Политано оформи крайното 6:0.

Така Наполи се изкачи до третата позиция в класирането с актив от 34 точки, а Фиорентина остава 14-и с едва 18 пункта.