Бешикташ взе голямото дерби на Турция срещу Галатасарай (ВИДЕО)

Момчетата на Фатих Терим завършиха мача с 10 души

Бешикташ спечели с 2:0 дербито на турската Суперлига срещу големия си съперник Галатасарай.

Домакините стартираха по-агресивно и още в 8-ата минута Рашид Гезал преодоля двама защитници на гостите и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Последваха равностойни минути, но често играта бе накъсвана от множество нарушения.

В 36-ата минута Сайл Ларин получи в наказателното поле, но изстрелът му прелетя над напречната греда.

Галатасарай стартира по най-кошмарния начин второто полувреме, след като Мбайе Диане получи директен червен картон след много грубо нарушение.

Постепенно Бешикташ наложи натиск на съперника си, който даде резултат в 79-ата минута. Йозеф пое красиво около границата на наказателното поле, след което с прецизен удар реализира в долния десен ъгъл.

Победата за домакините дойде в добавеното време на двубоя, след като Жорж-Кевин Нкуду се озова сам срещу Окан Кючук и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

По този начин Бешикташ излезе еднолично на първата позиция в Суперлигата с актив от 38 точки, докато Галатасарай е четвърти с пет по-малко.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано