ЗА ДОБРЕ ДОШЪЛ: Лука Йович донесе трите точки на Айнтрахт (ВИДЕО)

Сръбският национал заби две попадения срещу Шалке

Лука Йович се завърна по пефректен начин за Айнтрахт (Франкфурт). Сръбският национал донесе победата с 3:1 срещу Шалке 04 у дома в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Нападателят, който преди дни беше преотстъпен от Реал Мадрид, влезе от пейката след около час игра при 1:1 и в оставащото време заби две попадения.

Това е четвърти пореден триумф за “орлите” в шампионата и те вече са с равен актив с шестия Волфсбург, а третото място е само на една победа разстояние.

Йович стартира на пейката, а вместо него в предни позиции действаше намиращият се в силна форма Андре Силва. Португалецът се разписа за 1:0 след 28 минути игра, но само секунди по-късно Матю Хопи изравни за Шалке с оказалия се единствен удар на “миньорите” в очертанията на вратата за цялата среща.

Превъзходството на Айнтрахт беше огромно, но вторият гол не падаше. Йович се появи на терена в 62-ата и десет минути по-късно отбеляза за 2:1 с хубав удар под гредата.

В последните секунди сърбинът заби още едно попадение, с което подсигури успеха на своя тим.

Шалке остава на последна позиция със само една победа на сметката си.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)