Ялов Аталанта изпусна шанс да влезе в топ 3

Бергамаските завършиха 0:0 при домакинството на Дженоа

Аталанта направи грешна стъпка срещу Дженоа, завършвайки при равенство 0:0 и пропусна шанса да се настани в Топ 3 в Серия А.

Домакините имаха отличен шанс да открият резултата в 19-ата минута, когато Дуван Сапата отблизо отправи изстрел в средата на вратата, но Матиа Перин реагира великолепно и отрази изстрела.

Бергамаските бяха по-активният отбор, но трудно се стигаше до положения пред вратата на „грифоните.

В 40-ата минута Елдор Шомуродов стреля от границата на наказателното поле, но Пиерлуиджи Голини изби решително в ъглов удар.

През второто полувреме Ханс Хатебур отправи плътен удар, но топката попадна в десния страничен стълб.

Аталанта продължи да действа по-агресивно и удар с глава на Алексей Миранчук принуди Матиа Перин да спасява великолепно.

До края на двубоя домакините притиснаха съперника си, но двете нули на таблото останаха непроменени.

По този начин Аталанта остана на шестата позиция с актив от 32 точки, докато Дженоа е 16-и с 15.