ТОЙ ПАК Е ТУК! Златан се завърна и вкара 2 гола за победа на Милан (ВИДЕО)

"Червено-черните" станаха зимни шампиони на Серия А

Милан спечели с 2:0 гостуването си на Каляри от 18-ия кръг на Серия "А". По този начин "росонерите" отново дръпнаха с три точки пред градския съперник Интер на върха в класирането.

Тимът на Стефано Пиоли поведе още в седмата минута. Разписа се Златан Ибрахимович от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу самия него. Попадението беше първо за шведа от ноември миналата година.

Милан продължи да бъде по-активен и в средата на първата част можеше да стигне до второ попадение, но Краньо спаси. В 37-ата минута гредата спаси Каляри попадение след изстрел на Калабрия.

Седем след почивката Милан  стигна до второ попадение. Негов автор отново беше Златан Ибрахимович, който получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля. Попадението му обаче беше ревизирано от ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато.

В 63-ата минута Каляри можеше да върне едно  попадение чрез Джовани Симеоне, но Донарума спаси. В ответната атака Ибрахимович пък пропусна да оформи своя хеттрик, след като беше спрян от Краньо.

Четвърт час преди края Милан остана с 10 души на терена, след като Алексис Салемакарс получи втори жълт картон малко след появата си на терена като резерва.

Каляри пропусна да се възползва от численото си преимущество. Удар с глава на Алберто Чери беше отразен от Донарума, а след това Лука Чепители също пропусна да вкара.

КАЛЯРИ - МИЛАН 0:2
0:1 Ибрахимович (7-д.)
0:2 Ибрахимович (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

КАЛЯРИ: Краньо, Дзапа, Годин, Чепители, Ликоянис, Перейро, Марин, Дънкан, Наинголан, Жоао Педро, Симеоне

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Кесие, Кастийехо, Браим Диас, Хауге, Ибрахимович

Аталанта изгуби стълб в защитата си за реванша с Ливърпул

Джорджо Скалвини е аут за мача на "Джевис"

Мойс: Дано Леверкузен са прекарили с бирите

Треньорът на Уест Хем с шеговит коментар преди утрешния сблъсък в Лига Европа

Неманя Матич: Аморим е човекът за Ливърпул

Сръбският халф игра рамо до рамо с португалеца в Бенфика

Лига 1 мести ПСЖ - Ница, заради Шампионската лига

Парижани трябва да играят мача си от първенството между двете срещи с Борусия Дортмунд