Борусия М надви Вердер, Груев остана резерва за гостите (ВИДЕО)

Единственият гол реализира Нико Елведи

Борусия Мьонхенгладбах спечели много клюбов успех над Вердер с 1:0 в 17-ия кръг от Първа Бундеслига. В герой за домакините се превърна швейцарецът Нико Елведи, който вкара в 66-ата минута. За гостите Илия Груев остана на резервната скамейка.

През първото полувреме двубоя бе доста равностоен. Домакините имаха сериозно преимущество във владението на топката, но головите ситуации бяха равни - по три. Ханес Волф изпусна за Борусия. А Романо Шмид отправи блестящ удар в 28-ата минута, но Ян Зомер изби ефектно в корнер.

През втората част Борусия вдигна оборотите. В 66-ата минута тимът стигна до гол. След центриране от пряк свободен удар на Ласло Бенес, швейцарецът Нико Елведи се извиси и реализира с глава.

Българинът Илия Груев остана на резервната скамейка. Талантът дебютира в Бундеслигата за Вердер в събота в домакинството срещу Аугсбург, което бременци спечелиха с 2:0.

В класирането Гладбах е с 28 точки и е на шесто място. Вердер остава с 18 на 12-тата позиция.