В ИСПАНИЯ: Две равенства с по 4 гола в първите мачове за деня (ВИДЕО)

Валядолид с частичен обрат срещу Елче в битката за оцеляване, Кадис и Леванте също поделиха точките

Две ремита с резултат 2:2 предложиха първите мачове от 19-ия кръг на испанската „Ла Лига“, играни във вторник вечер.

В битката за оцеляване отборът на Реал (Валядолид) стигна драматично до частичен обрат срещу гостуващия Елче, след като изоставаше на почивката с 0:2.

Ветеранът Хосе Фернандес реализира две попадения през първото полувреме, след като в 9-ата минута откри резултата, а в 43-ата удвои аванса на своите.

След паузата обаче резервата Мичел намали, а секунди преди края на редовното време Хоакин Фернандес подели точките – 2:2.

В 91-ата минута Роке Меса от домакините получи директен червен картон и бе изгонен.

След равенството Валядолид събра 19 точки, докато Елче има с 2 по-малко и е в зоната на изпадащите.

Две точки остана разликата и между отборите на Кадис и Леванте, които също фиксираха равенство 2:2.

Алберто Перейра откри още в 4-ата минута, в 8-ата Марти изравни, а в 11-ата отново той направи обрата пълен. В 28-ата минута обаче Хуан Руис вкара гол, оказал се и последен в срещата.

След нея домакините от Кадис вече имат 24 точки, а Леванте – 22.

Последната среща за днешния ден е Алавес - Севиля и стартира в 22:30 часа.