ОБЗОР: Байерн запази аванса в Бундеслигата след икономична победа (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Аугсбург изпусна дузпа и шанс да вземе точка от шампионите

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) успя да измъкне трите точки при визитата си на Аугсбург в 17-ия кръг на шампионата.

Още в 13-та минута баварците стигнаха до дузпа, след като Рани Кедира наруши правилата в наказателното поле. Зад топката застана Робърт Левандовски, който беше безпогрешен за 0:1.

Десет минути по-късно Гнабри стреля опасно, но стражът на домакините спаси по перфектен начин. Малко преди почивката отново Гнабри беше близо до гола, но отново Гикиевич беше на мястото си.

В 43-та удар на Левандовски се отби и от лявата греда.

След почивката Байерн намали темпото и това даде шансове пред Аугсбург. Така в 75-та минута се стигна до дузпа за домакините, след като Павар игра с ръка в наказателното поле. Финбогасон застана зад топката, но ударът му разтресе лявата греда на Нойер!

Така Байерн успя да събере 39 точки и продължава да е с аванс от четири пункта пред втория, РБ Лайпциг, който победи Унион Берлин с 1:0.