В АНГЛИЯ: Манчестър Юнайтед се върна на върха след нов обрат далеч от дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ надвиха Фулъм с шедьовър на Погба и останаха непобедени като гости от година насам

Манчестър Юнайтед отново е лидер във временното класиране на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ си върнаха върха, след като постигнаха обрат и спечелиха с 2:1 визитата си на новака Фулъм от 18-ия кръг на Премиършип.

Така те събраха 40 точки, с 2 повече от градския съперник Сити и Лестър, а освен това отбелязаха точно една календарна година без загуба далеч от дома за първенство и изравниха клубния си рекорд от 17 пътувания без поражение.

Освен това, момчетата на Оле Гунар Солскяер останаха непобедени в 13-и поред шампионатен двубой и вече имат спечелени 21 точки от губещи позиции.

Иначе двубоят на „Крейвън Котидж“ започна отлично за домакините и те откриха резултата още в петата минута.

Тогава Адемола Лукман бе изведен с чудесен извеждащ пас зад гърба на защитата на Юнайтед, която претендираше за засада, а после с плътен изстрел матира Де Хеа за 1:0.

След разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе зачетено, а малко по-късно системата не се намеси, макар че гостите поискаха дузпа заради нарушение срещу Фред в пеналта.

Наказателен удар обаче не последва и срещата продължи. „Червените дяволи“ се настаниха в половината на съперника и в 21-ата минута удариха греда след мощен удар на Бруно Фернандеш.

При последвалата атака португалецът опита прострелно центриране към наказателното поле. Там вратарят Алфонс Ареола не се намеси добре при изчистването на топката и позволи тя да стигне до Единсон Кавани, който отблизо я прати в мрежата му, за да изравни – 1:1.

Секунди по-късно Юнайтед можеше да стигне до пълен обрат, след като Фернандеш отново стреля опасно, ала вратарят на домакините се реабилитира и с решителна намеса изби в корнер.

След друг такъв, в 29-ата минута, капитанът на „червените дяволи“ Хари Магуайър имаше шанс да се разпише с глава, ала стреля покрай целта.

Последваха пропуски на Мейсън Грийнууд и Пол Погба, за да дойде почивката при равенство 1:1.

След паузата Фулъм имаше три добри възможности да поведе отново като при последната от тях, в 52-ата минута, Де Хеа успя да спаси удар от десетина метра.

Последваха равностойни минути, в които домакините се прибраха в своята половина и не даваха пространства на своя съперник.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Пол Погба отбеляза страхотно попадение.

Френският национал получи пред ъгъла на наказателното поле, преодоля двама съперници и с мощен изстрел по диагонала направи обрата пълен.

Секунди след това Кавани можеше да се разпише отново, ала ударът му с глава бе спасен от Ареола, а в 75-ата минута и колегата му Де Хеа трябваше да показва класа, за да отрази опасен изстрел по земя на Рубен Лофтъс-Чийк.

Последният бе близо до гола и в 84-ата минута, но стреля силно над вратата от отлична позиция.

След това Фулъм имаше още два чудесни шанса, при един от които пък Юнайтед имаше и късмет, защото топката премина покрай гредата след рикошет в Ерик Баи.

В крайна сметка обаче "червените дяволи" взеха своето и отново са първи във временното класиране, докато Фулъм остана в зоната на изпадащите с 12 точки от 18 мача.

Фулъм – Манчестър Юнайтед 1:2

1:0 Адемола Лукман (5)
1:1 Единсон Кавани (21)
1:2 Пол Погба (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ФУЛЪМ: Ареола, Тете, Андерсен, Айна, Ангиса, Джо Брайън, Рийд, Лукман, Адарабиойо, Лофтъс-Чийк, Кавалейро;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Баи, Магуайър, Шоу, Фред, Погба, Фернандес, Грийнууд, Марсиал, Кавани;