Пирин удари Царско село в контрола (ВИДЕО)

Владислав Златинов вкара, Гущеров дебютира за домакините

Пирин (Благоевград) победи Царско село с 1:0 в контролн, играна на стадиона “Христо Ботев” в Благоевград. Единственото попадение бе дело на Владислав Златинов в 42-ата минута. Това бе първа проверка за тима на Любослав Пенев, "орлетата" вече се наложиха над третодивизионния Марек с 5:1.

Гостите първи стигнаха до голово положение в мача. Девет минути след неговото начало Дилан Мертенс отправи опасен удар, топката обаче рикошира в съперников защитник и излезе в ъглов удар.

В 17-ата Димитър Костадинов получи отличен извеждащ пас от Андерсон, но стреля в аут. Десет по-късно Костадинов отново не успя да нанесе точен удар.

Малко преди края на първото полувреме шут на Владислав Златинов се отби в гредата. Домакините обаче отново овладяха топката. Станоев подаде по земя към Гощелиан надясно, който от своя страна върна към Златинов, елиминирайки по този начин Джони Пласид. Нападателят на Пирин този път не сбърка и на празна врата вкара за 1:0.

За Царско село през второто полувреме се появи новото попълнение Христо Попадийн, а на вратата застана Михаил Иванов. За тима от Благеовград пък се включи Андон Гущеров, който също пристигна в тима през този трансферен прозорец.

В 60-ата минута Панайотис Лука опита удар, но топката премина покрай страничния стълб. Четвърт час преди края се разигра интересна. Ивайло Марков, който излезе като титуляр в срещата, а по-късно бе заменен, отново се появи в игра. Този път обаче той застана в центъра на защитата.

До края на срещата двата тима не успяха да създадат повече интересни положения.

ПИРИН - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Златинов (42)

Стартови състави:

ПИРИН: 87. Димитър Шейтанов, 6. Юлиян Попев, 5. Николай Бодуров, 14. Стилиян Николов, 28. Ивайло Тодоров, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 16. Вергил Янев, 25. Гурам Гощелиан, 9. Владислав Златинов, 18. Преслав Йорданов

ЦАСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 17. Реян Даскалов, 3. Мартин Кавдански, 93. Иван Бандаловски, 20. Лъчезар Балтанов, 25. Дилан Мартенс, 11. Андерсон, 9. Стефан Христов, 10. Димитър Костадинов, 26. Ренато Зико