Арда загуби от поляци в Турция (ВИДЕО)

Жуниньо се разписа за тима от Кърджали

Арда загуби с 1:3 от Заглембе (Любин) първата си контрола от лагера в Турция. Попаденията за поляците реализираха Филип Стажински, Джордже Църномаркович и Патрик Шишж. За тима от Кърджали се разписа бразилският нападател Жуниньо.

Мачът започна с пропуск на десния бек Милен Желев. Футболистът на Арда стреля опасно, но вратарят Хладун отби в ъглов удар. В деветата минута Заглембе поведе в резултата. Филип Стажински намери мрежата от малък ъгъл.

В 23-ата футболистите на Николай Киров бяха близо до изравнително попадение, но полски бранител успя да спре топката с тяло в последния момент. В 38-ата Джордже Църномаркович направи 2:0 за Заглембе! Централният бранител засече центриране от корнер.

Малко след началото на второто полувреме решителна намеса на Иван Караджов предотврати нов гол във вратата на Арда. В 55-ата минута тимът от Кърджали се върнаха в мача, след като Жуниньо вкара. Последваха силни минути за българския тим, но пропуски на Георги Атанасов и Иван Тилев запазиха преднината на Заглембе. В 72-ата минута поляците отново поразиха целта. Патрик Шишж се възползва от грешка в българската отбрана и резултатът набъбна на 3:1.

В 78-ата минута Жуниньо се размина с втори гол в двубоя, като топката беше изчистена от голлинията на съперника.

АРДА - ЗАГЛЕМБЕ 1:3
0:1 Филип Стажински (9)
0:2 Джордже Църномаркович (38)
1:2 Жуниньо (55)
1:3 Патрик Шишж (72)

Стартови състави:

АРДА: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 4. Милен Стоев, 29. Густаво, 21. Мартин Костадинов, 80. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 17. Иван Коконов, 7. Михаил Александров, 19. Румен Руменов, 9. Спас Делев.

ЗАГЛЕМБЕ: Хладун, Войчицки, Йончжи, Църномаркович, Балич, Башкиров, Пореба, Стажински, Шишж, Дразич, Мраз.
Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той