Йович пак вкара за Айнтрахт, който разпиля Арминия с пет гола (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Сърбинът вече има три гола за по-малко от 90 минути игра с Франкфурт

В мач от 18-ия кръг на Бундеслигата отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна най-изразителната си победа от началото на сезона, разбивайки Арминия (Билефелд) с 5:1 като гост.

По този начин тимът вече е в зона “Европа”, след като задмина Борусия (Дортмунд) и Унион (Берлин).

Завърналият се клуба Лука Йович отново се разписа и вече има три попадения, и то само за общо около час игра.

Приносът на сърбина днес не беше от кой знае какво значение, защото далеч преди това успехът на “орлите” беше гарантиран от Андре Силва и Филип Костич. С общо три гола в рамките на осем минути пред първото полувреме те бяха подсигурили отличен аванс от 3:0.

Португалецът се разписа за 1:0 в 25-ата минута след щастлив рикошет на топката между двама футболисти на Арминия. След още две минути Костич изненада вратаря с далечен шут за 2:0. В 33-ата последният подаде на Силва за 3:0.

Домакините намалиха на 1:3 чрез Серхио Кордова в 36-ата минута, но това беше всичко от тяхна страна. Шест минути след почивката автогол на Йоаким Нилсон увеличи преднината на Айнтрахт на 4:1. Йович влезе в 66-ата и девет по-късно реалзира за 5:1.

Новаците са само на 2 точки от опасната зона и ще се озоват в нея, ако в неделя Кьолн надвие Хофенхайм.