Сити мина през ада, но елиминира Челтнъм за ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" стигнаха до успех с 3:1

Четвъртодивизионният Челтнъм не издържа и допусна обрат в края при домакинската си загуба от Манчестър Сити с 1:3 в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

През първата част нито домакините, нито съставът на Хосеп Гуардиола с голяма част от резервите не успяха да реализират някое от положенията си. Няколко минути преди края на полувремето мощни фойерверки огласиха небето над стадион “Дони Рокс”, а това накара съдията Стюарт Атуел да спре срещата за известно време.

След почивката „червеношийките“ шокираха „гражданите“ с гол на Алфи Мей (59) след пас на Джордж Лойд и дълго време удържаха аванса си. Фил Фодън (81) изравни след подаване на Жоао Кансело, а скоро след това бразилеца Габриел Жезус (84) се измъкна зад отбраната на домакините и след пас на сънародника си Фернандиньо направи пълен обрат за 1:2. В последните секунди от добавеното време Феран Торес (90+4) оформи крайния резултат след асистенция на Илкай Гюндоган.

В спор за място на 1/4-финалите Манчестър Сити ще гостува на уелския тим Суонзи.