Кой ще вземе Купата на България по футбол?

23 януари 2021 22:06 Пламен Димитров

Бетис спря Сосиедад за трите точки в 92-ата минута

Два гола в последните минути спасиха Бетис от загуба в двубоя с Реал Сосиедад. Срещата от 20-ия кръг на Примера дивисион завърши при резултат 2:2.

Първото полувреме бе много оспорвано, като двата тима създадоха по няколко по-опасни ситуации, но така и не успяха да стигнат до гол. В 36-ата минута Реал Сосиедад бе близо до попадение, но ударът на Джон Груди от непосредствена близост не успя да преодолее вратаря на гостите.

В самото начало на втората част Сосиедад поведе. Александър Исак се възползва от добро подаване в наказателното поле и с точен удар в левия ъгъл направи резултата 1:0. Попадението бе разгледано от ВАР и в крайна сметка съдията реши, че е редовно. В 57-ата минута Реал Сосиедад стигна до втори гол. Този път Исак намери Микел Ойарсабал в наказателното поле и той с прехвърлящ удар се разписа за 2:0.

В 86-ата минута Бетис върна едно попадение. Серхио Каналес се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Във втората минута на даденото от съдията продължение гостите стигнаха до равенство. Кристиян Тейо намери Хоакин в наказателното поле, който веднага стреля и след рикошет в крака на бранител топката попадна във вратата на Реал Сосиедад.

След равенството Сосиедад заема шесто място в класирането с 31 точки. Бетис пък са осми с 27.