Байерн писа "четири" на Шалке 04 и гледа смело към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците вече имат седем точки преднина на първото място

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) победи категорично с 4:0 Шалке 04 като гост в предпоследния мач на 18-ия кръг в германския шампионат.

Точни за "баварците" бяха Левандовски, Алаба и Томас Мюлер на два пъти.

В рамките на първите две минути и двата отбора отправиха по един удар. Тимо Бекер за Шалке шутира, но без пробелеми за Мануел Нойер. Секунди след това Лерой Сане пробва изстрел от дистанция, но неточно.

Атаките към двете врати обаче следваха една след друга и секунди след това отново Гнабри шутира технично, но покрай вратата на Ралф Фарман.

В 11-ата минута дойде и най-чистата ситуация до момента в мача и тя бе на сметката на "миньорите". Бастиан Ошипка центрира от левия фланг в наказателното поле, където Марк Ут изпревари Алфонсо Дейвис и нанесе удар с глава от упор, но Нойер показа феноменален рефлекс и изби с крак. Спокойно можеше да се каже, че първите 15-ина минути минаха под диктовката на домакините.

След половин час игра отново домакините застрашиха вратата на Нойер, като след центриране от корнер топката се отби от гърба на Озан Кабак и се насочи към вратата на гостите, но капитанът на "баварците" отново спаси. Минута след това удар на Горецка бе избит от Фарман.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Байерн откри резултата. Джошуа Кимих центрира от десния фланг на далечната греда в наказателното поле, където Томас Мюлер бе изпуснат от защитата на домакините и с глава прониза вратата на Шалке за 0:1.

В 54-ата минута Роберт Левандовски реализира 23-ото си попадение за сезона в Бундеслигата и направи резултата 2:0. Полякът получи дълго подаване в наказателното поле от Кимих, успя да се справи със защитата на Шалке и с лек удар по земя вкара топката във вратата – 0:2.

В 75-ата минута и Ут не бе далеч от попадение, но и на неговия изстрел липсваше малко точност. Пет минути преди края Фарман направи поредното си спасяване в мача, но в 88-ата бе безпомощен - 0:3.

В последната минута на редовното време и Давид Алаба се разписа и оформи крайното 4:0.

Така успехът на Байерн днес ги прати на седем точки преднина пред втория. Шалке пък има само една победа в последните си шест мача и продължават да са на последното място в класирането.

Шалке - Байерн (М) 0:4
0:1 Мюлер 34
0:2 Левандовски 55
0:3 Мюлер 88
0:4 Алаба 90

Стартови състави:

Шалке: Фарман, Кабак, Насташич, Ут, Сердар, Раман, Стамбули, Очипка, Харит, Бекер, Хопе

Байерн:
Нойер, Суле, Кимих, Гнабри, Левандовски, Сане, Боатенг, Горецка, Дейвис, Мюлер, Алаба

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)