Ювентус пребори Болоня в Торино и се върна в топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите победиха с 2:0 и се съвзеха от загубата от Интер миналата седмица

Ювентус победи с 2:0 Болоня в мача им от 19-ия кръг на Серия А. Шампионите отбелязаха по един гол в двете полувремена и се отърсиха от загубата от Интер в предния кръг.

Срещата започна активно за Юве и още в 5-та минута Куадрадо беше съборен в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена.

В 15-та минута резултатът беше открит. Кристиано Роналдо пусна пас към Артур, който стреля, топката се отби от противников защитник и влетя в мрежата на Скорупски.

В следващите минути последователно Роналдо, Бернардески и Куадрадо имаха отлични шансове да отбележат, но стражът на Болоня се справи.

В края на първото полувреме ВАР разгледа ситуация в наказателното на Ювентус за вероятна дузпа, но до отсъждане не се стигна.

След почивката Болоня вдигна темпото и изглеждаше, че изравняването е близо, но в 71-та всичко беше решено. Макени засече перфектно центриране на Куадрадо и с глава отбеляза втори гол.

Така Ювентус събра 36 точки на четвъртото място и с мач по-малко от останалите.