Лестър се отърва от резил за ФА Къп след обрат (ВИДЕО)

"Лисиците" вкараха два гола за пет минути в началото на второто полувреме, Бърнли надви Фулъм

Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след 3:1 срещу Брентфорд. "Лисиците" се нуждаеха от обрат, за да продължат напред.

Тимът от Чемпиъншип поведе още в шестата минута. След центриране от корнер топката стигна до Соренсен, който успя отблидо да я насочи в във вратата.

Обратът за тима на Брендън Роджърс започна веднага след почивката. Първо в 46-ата минута Джеймс Мадисън се справи с двама защитници и пусна към Ченгиз Юндер, който не остави шансове на вратаря на Брентфорд за 1:1.

В 51-ата минута Тарик Фосу извърши нарушение, което доведе до дузпа за „лисиците“. Зад топката застана Юри Тиелеманс, който насочи топката в долния ляв ъгъл и даде аванс на своя тим.

В 71-ата минута Джеймс Мадисън се разписа в четвърти пореден мач за "лисиците". Харви Барнс отправи силен удар към вратата на Люк Даниелс, който се опита да улови топката, но Мадисън го изпревари и я насочи в мрежата му.

На 1/8-финалите Лестър ще играе срещу Брайтън.

В друг мач от 1/16-финалите на ФА Къп Бърнли стигна до класически успех над Фулъм с 3:0. Джей Родригес се разписа в 31-ата и 71-ата минута, а Кевин Лонг оформи крайното 3:0 в 81-ата. В следващия етап на надпреварата Бърнли ще се изправи срещу победителя от двойката Борнемут – Кроули.

Легенда на Арсенал: Нямат шанс за титла