Марек надви шампиона след драматичен обрат

Тимът на Виктор Карагьозов е трети във временното класиране, Нефтохимик - четвърти

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха трети успех в Първата осмица на Суперлигата, след като се наложиха драматично като домакини над шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13) в мач от пети кръг.

Марек е трети във временното класиране с 10 точки (3 победи, 3 загуби), бургазлии са четвърти с 8 точки (3 успеха, 2 поражения) и мач по-малко.

Двата отбора си размениха по два гейма, в който бяха доминиращи на терена. Предимството в по-голямата част от елементите в ключови ситуации донесе победата на състезателите на Виктор Карагьозов.

Първият гейм започна с предимство на шампионите и игра точка за точка впоследствие. Домакините постепенно набраха инерция и поеха инициативата. Благодарение на добрата си игра в атака и на блокада те затвориха без проблем частта.

Впоследствие гостите от Бургас показаха съвсем друго лице и поведоха ударно. Доминацията им се запази до края и резултатът бе изравнен.

Ролите се размениха в третата част и Марек отново бе водещ, като оформи аванс и не остави шанс на противника. В решителния четвърти гейм обаче волейболистите на Николай Желязков заиграха по-концентрирано и постепенно увеличиха дистанцията със съперника. Така мачът влезе в тайбрек.

Там шампионите, вдъхновени от предходната част, продължиха победния си ритъм, но в последните минути началният удар и блокадата на дупничани наклониха везните в тяхна полза и те се поздравиха с третия си успех.

Най-резултатен бе Димитър Дулчев с 18 точки (1 ас, 2 блокади) и заслужено бе отличен за най-полезен играч на мача. Светослав Иванов добави 13 точки (2 аса). 10 точки реализира Калоян Балабанов (1 ас, 2 блокади). За съперника Мирослав Градинаров бе над всички с 24 точки (3 аса, 3 блокади), Денис Карягин приключи с 16 точки (1 блокада).

Следващият двубой за Марек е на 30 януари (събота), срещу Монтана. Нефтохимик излиза срещу Пирин в Разлогден по-късно.