Две дузпи помогнаха на Хофенхайм да избяга от опасната зона (ВИДЕО)

Крамарич се разписа на два пъти, гостите се издъниха от бялата точка, удариха и греда

Две дузпи помогнаха на Хофенхайм да избяга от опасната зона  (ВИДЕО)

Успех с 3:0 срещу Кьолн отдалечи Хофенхайм на 7 точки от зоната на изпадащите в Бундеслигата. През седмицата те разбиха Херта съссъщия резултат.

Тимът на Себастиян Хьонес вкара два гола от дузпи, а в същото време гостите пропуснаха един наказателен удар и веднъж удариха гредата.

Андрей Крамарич беше точен за 1:0 в 7-ата минута от бялата точка, а в 28-ата Кристоф Баумгартнер удвои. Кьолн изпусна шанс да върне интригата в 45-ата, когато гредата попречи на Мариус Волф да се разпише.

Крамарич реализира втората си дузпа в 75-ата минута. Той се беше разписал по този начин и в първия мач между двата тима през септември, когато Хофенхайм пак спечели - с 3:2.

Тази вечер Антони Модест получи възможност да вкара почетен гол от 11-ия метър в 78-ата, но вратарят Оливер Бауман спаси шута му.

Програма на Хофе е тежка, защото му предстоят двубои с Байерн (Мюнхен), Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд). Кьолн е само на 2 точки от първия тим над него - Арминия (Билефелд), а в следващия кръг предстои дерби точно между тези съперници.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2