В ЛА ЛИГА: Атлетико М обърна Валенсия за седма поредна победа (ВИДЕО)

Луис Суарес вкара поредния си гол и тегли "дюшекчиите" към титлата

Атлетико Мадрид обърна Валенсия за 3:1 у дома мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Успехът е седми поред за "дюшекчиите" в първенството. По този начит тимът на Чоло Симеоне отново дръпна със седем точки пред пред втория в класирането Реал Мадрид. Освен това Атлетико е с мач по-малко.

Първото по-опасно положение в мача беше на сметката на гостите. Хосе Хименес засече центриране от ъглов удар и насочи топката в горния ъгъл на вратата. Вратарят Хауме обаче успя да спаси. В 9-ата минута Ян Облак също трябваше да се намесва след хубав удар на Ману Вайехо от Валенсия.

Гостите поведоха секунди по-късно. Урош Рачич се измъкна от защитата на мадридчани и нанесе неспасяем удар за 1:0.

В 23-ата минута Атлетико изравни. Топката бе центрирана от ъглов удар. Жоао Феликс успя да се пребори и отблизо нямаше как да пропусне – 1:1.

Десет минути преди почивката Маркос Йоренте проби през центъра и шутира от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

След почивката Атлетико продължи да настоява и успя да достигне до пълния обрат в резултата. В 54-тата минута Жоао Феликс намери Луис Суарес в наказателното поле. Уругваецът си нагласи топката и я прати майсторски в мрежата за 2:1.

В 68-ата минута Макси Гомес бе близо до изравнителния гол. 24-годишният нападател бе намерен в наказателното поле. Ян Облак обаче спаси изстрела му.

Четири минути по-късно Атлетико Мадрид сложи точка на спора, вкарвайки трети гол. Маркос Йоренте центрира към Анхел Кореа, който преодоля Доменех.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)