В НОВО ДЕЛЧЕВО: Юношите на Беласица победиха и мъжете на Изтребител

Петричани спечелиха контролата с 2:1

Вторият си контролен мач от зимната подготовка юноши старша възраст на Беласица гостуваха на мъжкия отбор на ФК Изтребител Ново Делчево.

Срещата започна с пълно превъзходство на младите петрички футболисти, които с бързи комбинации създаваха приятни емоции на присъстващите на стадиона. Здравко Корчев-Зари отдясно и Виктор Тодоров отляво създаваха паники в защитата на домакините.

На няколко пъти Христо Якимов, Антон Забаданов и Виктор Тодоров избродираха много интересни атаки от дълбочина, но за жалост те завършиха без отбелязване на попадение във вратата на домакините.

В 30-та минута отлична триходова комбинация, подета от Зари, продължи с пас към Якимов, той пък на Забаданов, последва връщане на топката към границата на наказателното поле към Зари, който върна към Якимов, последния спря кълбото и го насочи силно в сглобката отляво на вратаря на Изтребител за 0:1.

Две минути по-късно Виктор Тодоров отне топката, тръгна по левия фланг и я насочи към връхлитащия Благой Стоянов, който стреля в обратния ъгъл на вратаря на Изтребител за 0:2.

През втората част на мача наставникът на Беласица Георги Киров извърши поетапно няколко смени, като даде шанс на останалите футболисти от резервната скамейка. На няколко пъти от отбора на гостите не успяха Антон Забаданов и Мартин Стойков.

В 76-та минута най-добрият футболист на домакините Петър Костадинов нахлу отляво в наказателното поле на петричкия тим и изпрати кълбото в близкия ъгъл на вратаря Андон Калински за 1:2. До края не бе отбелязан нов гол и мачът завърши при резултат 2:1 за юноши старша възраст на Беласица.

В този мач заради контузии не взеха участие титулярният вратар Тодор Димитров и полевият играч Любчо Димитров.

Сефте с екипа на Беласица направиха Кирил Пройков, Иван Цветков , Васил Стоев, Антон Забаданов и Ивайло Ташков.