Футболистите на Огражденец простреляха пет пъти Орел

Орел Лебница-Огражденец Кърналово- 1:5

На добре подготвения терен в село Лебница се игра контролния мач между отборите на местния Орел и Огражденец с.Кърналово, участници съответно в областна група Струма-1 и Струма-2Мачът започна с натиск на гостите, който се увенча с три отбелязани гола от Красимир Кадиев в 16-та и 34-та минути, и Стоян Цеков-в 23-та минута. Единственото попадение за отбора на Орел отбеляза Марио Хаджиев-в 40-та минута.

През втората част на срещата отново по-дейният отбор, търсещ победата, бе този на Огражденец Кърналово. В 54-та минута след атака на гостите последва центриране към Кирил Гущеров, който бе спънат в наказателното поле на домакините, отсъдена бе дузпа, която потърпевшия превърна в гол за 1:4. В 78-ма минута  след контра на Огражденец по левия фланг Алекс Цеков насочи топката към Кирил Гущеров и той отбеляза попадение за 1:5. До края на срещата имаше пропуски на футболистите и от двата отбора ,но до нови попадения не се стигна.

След последния съдийски сигнал кметът на Кърналово Николай Златков сподели: „. „С настройка за достойно представяне потеглихме за мача в Лебница. Всички знаехме, че ще трябва да се противопоставим на един от най-добрите отбори в група Струма-1-този на Орел Лебница, който винаги е в челото на таблицата. В него играят много опитни футболисти, преминали и през професионалния футбол с фланелките на Вихрен Сандански и Малеш Микрево. Победата е много ценна  и авторитетна за нас, защото я постигнахме срещу именит отбор-Орел Лебница. От доста време насам не съм виждал нашия отбор да играе така смислено и резултатно. Дебют в този мач направи новопривлечения Мартин Стоев от село Старчево. Ще продължим да се готвим сериозно и отговорно , защото ни предстои изиграване на два отложени мача от есенния дял на първенството, както следва:

На 6 февруари ще домакинстваме на отбора на Граничар Кулата;

На 13 февруари ще гостуваме на отбора на Локомотив Генерал Тодоров.

Ще търсим победата и в двата мача, за да може да се придвижим колкото може по-нагоре в таблицата и ако през есента обигравахме състава, то вече няма да е така. Надявам се да се озовем в първата тройка в таблица за крайно класиране”.