Драматична загуба за Рилски спортист на старта на ФИБА-Европа (ВИДЕО)

Гостите от Австрия измъкнаха успеха с кош в последната секунда

Отборът на Рилски спортист загуби драматично от Капфенберг Булс (Австрия) с 67:69 в среща от първия кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Залата в Самоков е домакин на "балона" на мачовете от тази група.

Момчетата на Людмил Хаджисотиров може да съжаляват, защото на практика водеха в резултата до последните няколко минути. Гостите стигнаха до успеха с кош на Ерик МакКлелън секунди преди сирената. Българският тим започна лошо мача и загуби първата четвърт с 20:12. Домакините обаче направиха серия от 12:0 в края на втората четвърт и стигнаха до обрат 31:29. Все пак с кош със сирената на Неманя Кръстич гостите от Австрия изравниха 31:31 на почивката. Рилски спортист изигра силна трета част и заслужено поведе с цели 6 точки (55:49) преди финалните 10 минути.

Домакините имаха преднина от 57:49 в началото на последната част, но съперника отговори с 9 безответни точки за 57:58. До края се игра равностойно, а играчите на двата отбора вкараха, но и пропуснаха няколко пъти от тройката. Две минути до края Рилски спортист водеше с 64:60, но баскетболистите от Австрия изравниха. Златин Георгиев вкара тройка за 67:64, но в ответната атака и Капфенберг вкара тройка. 20 секунди преди края Брендън Браун направи крачки, а МакКлелън донесе победата на гостите с кош малко преди сирената.

Трей Портър беше най-резултатен за домакините с 12 точки, 11 добави Тихомир Желев, а 10 вкара Златин Георгиев.

МакЛелън се отличи със 17 точки и 6 борби за победителите. С 13 точки завърши Немамя Кръстич.

По-рано през деня Прометей победи БК Киев в дербито между двата отбора от Украйна със 72:66. В четвъртък Рилски спортист ще играе срещу Прометей, а ден по-късно срещу БК Киев.