Монтана изхвърли Левски за Купата по волейбол

Тимът от северозападна България взе реванш за загубата от „сините“ преди дни

Монтана e първият участник във финалната фаза на турнира за Купа България при мъжете. Волейболистите, водени от Даниел Пеев, победиха като домакини Левски София с 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:13 ) в мач от трети кръг на надпреварата, който се игра в зала „Огоста“.

Така тимът от северозападна България взе реванш за загубата от „сините“ преди дни в двубой от Първа осмица на Суперлигата и спечелиха дербито на трети кръг.

Двубоят противопостави два класни съперници, като премина през редица обрати в играта. Домакините стартираха много нахъсано и имаха водеща роля през първия гейм. Монтанчани взеха преднина от пет точки, като поведоха с 17:12. Разликата бе достатъчна и те спечелиха първия гейм.

Андрей Жеков потърси промяна във втория гейм. Гордан Люцканов започна на мястото на Самуил Вълчинов. „Сините“ се стабилизираха и играта тръгна равностойно. В решителните минути гостите се откъснаха с две точки в резултата 22:20. До края на гейма те успяха да задържат минималния си превес и взеха гейма, като изравниха 1:1.

В третата част Левски започна ударно със 7:2 в своя полза. Тук домакините показаха истински чудеса от храброст, като не се отказаха и постепенно стопиха пасива си, а играта тръгна точка за точка. Този път монтанчани имаха солидно присъствие на духа на свой терен, като при равенството 22:22 отбелязаха три поредни точки и наложиха волята си с 25:22.

Това сякаш сломи съпротивата на  Левски. В четвъртата част Монтана бе пълен господар на полето, като остави съперника на едва 13 точки и спечели мача с 3:1.

Реализатор за победата на Монтана бе Максим Сапожков с 18 точки ( 1 ад, 3 блока). Тодор Костов завърши със 17 точки ( 3 аса, 2 блока).

За Левски най-резултатен беше Боян Йоданов с 16 точки ( 1 ас, 3 блокади).