ПРОПАДАНЕТО ПРОДЪЛЖАВА: Нюкасъл загуби и от Лийдс (ВИДЕО)

Уест Хем изпревари шампиона Ливърпул след победа срещу Кристъл Палас

Нюкасъл загуби с 1:2 домакинството си на Лийдс от 20-ия кръг на Висшата лига. Пораженето е пето поред за "свраките" в първенството и те са едва 16-и на седем точки от зоната на изпадащите. За гостите това беше първи успех след две последователни издънки и те са на 12-а позиция.

Тимът на Марсело Биелса успя да поведе в 17-ата минута. Родриго намери начин Рафиня, който с безпощаден удар реализира първия гол в мача. До края на първото полувреме Нюкасъл имаше контрол над мача. "Свраките" не спираха да атакуват, но направиха много пропуски.

След почивката Лийдс вкара втори гол, който обаче не бе зачетен заради игра с ръка. В 57-ата минута "свраките" изравниха. Калъм Уилсън изведе Мигел Алмирон сам срещу вратаря. Той стреля и топката се озова в мрежата.

Само четири минути по-късно обаче Лийдс стигна да второ попадение. Рафиня подаде към Джак Харисън, който с брилянтен удар разплака Нюкасъл с втори гол.

"Свраките" се опитаха да стигнат поне до точката, но Джамал Люис стреля в гредата, а Фабиан Шер и Алмирон пропуснаха.

В същото време Уест Хем победи с 3:2 Кристъл Палас. "Чуковете" получиха гол още в 3-ата минута, но осъществиха пълен обрат. Две попадения заби Томас Сучек, а точка на спора сложи Крейг Доусън. Точен за Кристъл Палас на два пъти точен беше Уилфред Заха.

Четвъртият пореден успех позволи на Уест Хам да събере 35 точки и тимът изпревари шампиона Ливърпул, за да се настани на четвъртото място в класирането. Кристъл Палас е на 13-а позиция с 23 точки.