В АНГЛИЯ: Сити хвърли як бой на изпадащ и поведе в класирането (ВИДЕО)

Арсенал с и отмъсти на Саутхаемптън след обрат

Манчестър Сити поведе в класирането, след като разби с 5:0 Уест Бромич като гост в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Това беше седми пореден успех за тима на Пеп Гуардиола. "Гражданите" изпревариха с една точка градския съперник Манчестър Юнайтед. Домакините пък са затънали здраво и заемат предпоследното място.

Илкай Гюндоган откри резултата в 6-ата минута. Той получи дълъг пас от Жоао Кансело и от границата на наказателното поле порази вратата - 0:1. Кансело удвои в 20-ата. Първоначално бе вдигната засада. След намесата на ВАР обаче се видя, Силва не е зад защитата и попадението бе признато.

Гюндоган добави трети гол в 30-ата минута, а в добавеното време на първата част и Рияд Марез се разписа за гостите. Петият гол за гостите реализира Рахим Стърлинг в 57-ата минута. Марез пусна успоредно на голлинията и нападателят засече топката във вратата - 0:5.

В същото време Арсенал спечели с 3:1 като гост на Саутхамптън и по този начин взе реванш за загубата от същия съперник преди няколко дни за ФА Къп. Голът за домакините реализира Стюарт Армстронг още в третата минута, но в осмата Никола Пепе изравни. В края на полувремето и Букайо Сака се разписа за Арсенал, а успехът на тима, воден от Микел Артета, подпечата Александре Лаказет в 72-ата минута. "Топчиите" изпревариха Саутхамптън, Астън Вила и Челси, за да се настанят на 8-ото място в класирането. "Светците" пък са 11-и след втората си поредна загуба.