ОБЗОР: Бетис изхвърли Реал Сосиедад за Купата след продължения (ВИДЕО)

Леванте надви Валядолид, Виляреал също продължи към четвъртфиналите

Бетис се класира за 1/4-финалите от турнира за Курата на краля. Тимът от Севиля победи Реал Сосиедад с 3:1 след продължения.

Гостите поведоха още в 13-ата минута с гол на Оярсабал, но десетина минути преди края Каналес възстанови равенството и вкара мача в продължения.

В 96-ата минута Иглесиас оформи обрата, а в 111-ата минута отново той сложи край на противоречието и собственоръчно прати отбора си за следващата фаза на турнира.

Леванте спечели с 4:2 гостуването си на Валядолид. По този начин тимът записа пети пореден мач без загуба във всички турнири. Двата отбора се срещнаха преди броени дни в Ла Лига и завършиха 2:2, но този път Леванте спечели заслужено.

Тони Вийя откри за домакините в 13-ата минута, но в 23-ата Енис Барди изравни. В самия край на първото полувреме Микаел Малса вкара втори гол за Леванте след груба грешка в защитата на Валядолид. След час игра Коке доближи гостите до крайния успех, но много скоро Шон Вайсман върна интригата. Точка на спора сложи Хосе Луис Моралес от дузпа в 80-ата минута.

Виляреал също продължи към четвъртфиналите, след като преодоля Жирона с 1:0 като гост. Попадението бе дело на Йереми Пино в 19-ата минута.