Беласица победи Струмска слава с 4:0 в Марикостиново

Отборът от Петрич отбеляза по два гола в двете полувремена

Футболистите на Беласица изиграха най-силни си контролен мач до момента, надигравайки по всички линии втородивизионния Струмска слава Радомир. В защита се появи отново Атанас Димитров-Джаич, който безупречно се справи със задълженията си и ръководи добре колегите си отзад. В халфовата линия очаквано Симеон Бояджиев направи поредния си силен мач, като всяка топка минаваше през него и беше насочвана точно където трябва към колегите му пред противниковата врата. В нападение Стивън Кирилов бе неуловим и си правеше каквото иска със защитата на Струмска слава.

С много технически прийоми и усет в играта бе и Аспарух Смилков. Атанас Карачоров по десния фланг отново напомни за себе си, както бе през есенния дял на първенството. Новака Патрик Попов пък се отчете с две попадения в двубоя. Малкото положения пред вратата на Беласица бяха отразени с вещина от вратаря Захари Димитров. С две думи-в пълен синхрон отборът на Беласица надигра тотално Струмска слава , успявайки да реализира само четири попадения.

Първият гол в срещата бе отбелязан в 32-ра минута от Патрик Попов. В 42-ра минута от фаул Тони Костадинов извиси високо топката в наказателното поле на Славата и Патрик Попов за втори път огорчи вратаря Ставрев за 2:0.

През втората част на мача в двата отбора бяха направени доста смени. Въпреки това отново по-добрият отбор на терена бе този на Беласица. В 64-та минута Димитър Стоев направи резултата 3:0. Това попадение бе дело на бързоногият Стивън Кирилов, който от дълбочина тръгна с топката, навърза с лекота изпречилите му се футболисти от Славата, навлезе в наказателното поле и върна топката на Стоев, който я отклони в мрежата. Четвъртото попадение в срещата бе дело на влезлия в игра Живко Димитров. До края на мача не се стигна до отбелязване на нови попаденя и съвсем справедливо отборът на Беласица записа първата си убедителна победа в контролите.

Този мач бе ръководен от Мурад Адем, асистиран от Илия Илиев и Христо Кесаров.

Беласица: З.Димитров, Карачоров, Ат.Димитров, Шамкалов, Костадинов, Бояджиев, Таушанов, Кирилов, Попов, Асп.Смилков, Гогов /К.Георгиев, Ал.Смилков, Д.Стоев, Айвън Ангелов, Ж.Димитров, М.Георгиев, Б.Димитров, Антон Алексов, Хр.Якимов, З.Корчев/

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили