Кой ще вземе Купата на България по футбол?

27 януари 2021 22:08
Гонг

КЪСНА ДРАМА: Бърнли обърна в края Астън Вила (ВИДЕО)

Гол с глава на Крис Ууд късно през второто полувреме донесе успеха на Бърнли след обрат над Астън Вила в истински трилър на „Търф Муур”.

Бирмингамци водеха в резултата 14 минути преди края, но гол на Дуайт МакНийл, след което центриране от него за Ууд, донесоха успеха за „виненочервените” до 3:2 в мача от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите доминираха през първото полувреме, а Оли Уоткинс материализира превъзходството им, засичайки ниско центриране отляво.

Стражът на Бърнли Ник Поуп направи редица спасявания, а домакините изравниха след удар с глава на Бей Мий, след което дойде нов гол, който изведе Вила напред - 2:1.

Все пак Бърнли реализира две попадение до края на мача, след като имаше едва 5 вкарани гола в последните си 8 шампионатни домакинства, за да запише успеха.

След него тимът остава 15-и с 22 точки, докато Вила е 10-и с 29 в своя актив.