Резервите на Ювентус разнищиха втородивизионен отбор за място на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Торинци нанизаха четири безответни гола на съперника

Ювентус победи категорично с 4:0 единствения останал представител на Серия Б в Купата на Италия СПАЛ и се класира за 1/2-финалите на турнира.

Андреа Пирло заложи на експериментален състав с повече резервни футболисти, като Кристиано Роналдо дори не беше извикан за мача.

Домакините започнаха по-силно, но първата реална опасност дойде в 9-ата минута, когато Алваро Мората получи топката в половината на СПАЛ, напредна към наказателното поле и стреля силно, но Етрит Бериша се намеси и изби в корнер.

В 14-ата минута Адриен Рабио бе изведен отдясно в наказателното поле, но бе повален от Франческо Викари и съдията отсъди дузпа. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР и назаталеният удар бе потвърден. Зад топката застана Алваро Мората, който бе безпогрешен, стреляйки в десния ъгъл на Бериша - 1:0.

В 33-ата минута Юве стигна до второ попадение. Гостите сбъркаха в центъра и това позволи на Кулушевски да отнеме топката и да напредне отдясно. След това шведът успя отлино да задържи топката и да се справи с Лука Раниери в наказателното поле, след което върна топката на границата на пеналтерията, където нахлуващия на скорост Джанлука Фработа стреля с огромна сила в десния ъгъл на Бериша и не му остави никакви шансове - 2:0.

За началото на втората част Алесандро Ди Пардо замени конутизилия се в края на първото полувреме Федерико Бернардески в тима на Юве.

В 48-ата минута Ювентус организира хубава атака, Фработа напредна отдясно и отправи прострелно центриране, но Аарън Рамзи не успя да засече топката.

В 53-ата минута Деян Кулушевски нахлу в наказателното поле след хубава индивидуална акция и шутира, но Етрит Бериша направи страхотно спасяване, за да го лиши от попадение.

Четири минути след това Аарън Рамзи бенамерен отляво в наказателното поле и стреляв близкия ъгъл, но стражът на гостите внимаваше.

В 67-ата минута на терена се появиха Алекс Сандро и Федерико Киеза, които замениха Алваро Мората и Джанлука Фработа.

В 72-ата минута резервата Матиа Валоти шутира от границата на наказателното поле, но в ръцете на Буфон.

Шест минути след това резултатът стана класически. Резервата Ненад Томович сбърка пред наказателното си поле, което позволи на Федерико Киеза да открадне топката, след което изведе в наказателното поле Кулушевски, а шведът, останал сам срещу Бериша, не срещна проблеми и реализира - 3:0.

В самия край Киеза оформи крайното 4:0. Така Ювентус ще се изправи срещу Интер на 1/2-финала, като първия мач ще бъде на 3-ти февруари, а реванша - седмица по-късно.