Барселона потрепери за мястото си сред последните осем в Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Каталунците" имаха нужда от пълен обрат срещу Райо Валекано

Барселона успя да повали втородивизионния Райо Валекано с 2:1 в двубой от осминафиналите на Купата на Краля.

Гостите уцелиха две греди през първата част, съответно дело на Френки Де Йонг и Рики Пуч, Лео Меси добави трета и през второто полувреме.

Двубоят започна по-активно за състава на домакините, като Оскар Трехо пробва шут отдалеч в 3-та минута, който обаче не обезпокои особено Нето.

В 20-та минута гостите стигнаха до първата си възможност в срещата. След многоходова атака Френки Де Йонг получи топката в наказателното поле и с мощен удар разтресе горната греда на вратата на Димитревски. Минута по-късно Лео Меси пробва рефлексите на Димитревски, но ударът беше лесен за стража.

В 36-та минута момчетата на Роналд Куман за втори път бяха твърде близо до попадението. Рики Пуч успя да стигне до изритана топка и нацели дясната греда на вратата на Райо Валекано.

В 49-та минута дойде редът и на Лионел Меси да се отчете с греда - от около двадесет метра аржентинският магьосник също нямаше късмет и нацели дясната греда на вратата на Столе Димитревски.

След всички тези положения за гостите се стигна до попадение за гостите. Фран Гарсия се оказа на изгодна позиция и с първия реален шанс за домакините отбеляза за 1:0 в 63-та минута. Минути по-късно Де Йонг видя как попадението му беше отменено за засада.

Все пак, в 70та минута гостите изравниха. След чудесна двойна комбинация между Антоан Гризмна и Лео Меси, аржентинецът имаше лесната задача да завърши на опразнена врата за 1:1.

В 82-та минута пълният обрат беше оформен. След ювелирно захождане на резервата Жорди Алба отляво, испанецът намери Де Йонг в наказателното поле и нидерландецът завърши атаката за 2:1. Темпото спадна до края на срещата и така момчетата на Куман се поздравиха с крайния успех.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини