Локо обърна Черноморец за пета поредна победа в контролите (ВИДЕО)

Синът на Гонзо поведе пловдивчани към успеха срещу третодивизионния тим, Момчил Цветанов изпусна дузпа

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в контролите през 2021 година. "Черно-белите" постигнаха обрат от 0:1 до 3:1 срещу третодивизионния Черноморец (Бургас) в предпоследния си спаринг от подготвителния лагер в Поморие.

Александър Иванов (62), Кристиан Илич (78) и Момчил Цветанов (90) отбелязаха за пловдивчани, а Милен Танев (35) бе точен за домакините. Момчил Цветанов изпусна и дузпа за Локо (83).

Домакините от Черноморец откриха резултата в 35-ата минута. Те получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Милен Танев, който изненада Илко Пиргов от далечна дистанция за 1:0.

Пловдивчани изравниха след един час игра. Тогава се разписа синът на Георги Иванов-Гонзо - Александър. Той вкара след подаване на Николай Николаев.

В 79-ата минута "черно-белите" стигнаха до пълен обрат. Това стана след премерен изстрел на Кристиан Илич за 1:2.

Четири след това Кристиан Илич се измъкна сам срещу вратаря на Черноморец, преодоля го, но бе съборен от него. Съдията отсъди дузпа, а при изпълнението й Момчил Цветанов уцели лявата греда.

В последната минута след бърза контраатака Момчил Цветанов получи от ляво, нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара за крайното 1:3.

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец